Padengimas ir priežiūra

Termomediena yra itin ilgaamžė ir termiškai apdorota terasa tarnaus daugybę metų net nedengta jokiomis apsaugančiomis priemonėmis. Tačiau veikiama oro sąlygų ir UV spindulių ji keičia spalvą – iš sodriai rudos virsta pilkšva, o medienos paviršiuje atsiranda daugiau atšerpetojusių skaidulų ir įtrūkimų, kurie didina paviršinių pelėsių užsiveisimo tikimybę.

Pusiau skaidri lauko alyva, vaškas ar dažyvė su pigmentu apsaugo termomedieną nuo UV spindulių poveikio ir išlaiko natūralią jos išvaizdą. Dažniausiai naudojamos tikrajai spalvai artimo, rudo pigmento turinčios lauko alyvos ar dažyvės. Po padengimo termomediena atrodo šiek tiek tamsesnė. Jei norite, galite rinktis ir dengiančius, kitokią spalvą suteikiančius dažus ar dažyves. Svarbu, kad apsaugančios priemonės leistų medžiui „kvėpuoti“ ir netrukdytų išgaruoti vandeniui.

Jei terasą dengsite, paviršių atnaujinkite kiekvieną pavasarį – geriausia ta pačia alyva arba gamintojo rekomenduojamomis terasos atnaujinimo priemonėmis.

Lentas galite dengti prieš sukaldami arba iškart po to. Jei dengsite dviem sluoksniais, pirmąjį nutepkite prieš sukaldami lentas, o antrąjį – jas pritvirtinę.

Jei ketinate jungti į ilgį, lentų galus būtinai užtepkite iš anksto. Taip užsandarinsite nupjautas medienos skaidulas – jos nebesugers vandens ir lentų galai netamsės.

Dengiant lentų paviršius turi būti sausas ir švarus. Visada vadovaukitės apsaugančios priemonės gamintojo instrukcijomis.

Terasą reguliariai nušluokite ir nuvalykite, kad neužsilaikytų purvas ir neaugtų paviršinis pelėsis. Retkarčiais nuplaukite švelniu muilu be chloro (tinka visos medinėms terasoms plauti skirtos priemonės).