PAVIRŠIAUS PADENGIMAS IR PRIEŽIŪRA

Termomediena yra itin ilgaamžė ir tarnaus daugybę metų net nedengta jokiomis apsaugančiomis priemonėmis. Tačiau veikiama oro sąlygų ir UV spindulių ji keičia spalvą – iš sodriai rudos virsta pilkšva, o medienos paviršiuje atsiranda daugiau atšerpetojusių skaidulų ir įtrūkimų, kurie didina paviršinių pelėsių užsiveisimo tikimybę.

Alyvuotos dailylentės (praėję 3 metai)

Nedengtos dailylentės (praėję 2 metai)

Pusiau skaidri lauko alyva, vaškas ar dažyvė su pigmentu apsaugo termomedieną nuo UV spindulių poveikio ir išlaiko natūralią jos išvaizdą. Dažniausiai naudojamos tikrajai spalvai artimo, rudo pigmento turinčios lauko alyvos ar dažyvės. Po padengimo termomediena atrodo šiek tiek tamsesnė. Jei norite, galite rinktis ir dengiančius, kitokią spalvą suteikiančius dažus ar dažyves. Svarbu, kad apsaugančios priemonės leistų medžiui „kvėpuoti“ ir netrukdytų išgaruoti vandeniui.

Paviršių atnaujinkite pagal poreikį – priklausomai nuo konkrečios priemonės, dėvėjimo intensyvumo ir UV spindulių kiekio. Paprastai kuo daugiau priemonėje yra pigmento, tuo ilgiau nereikės rūpintis dailylenčių ar terasos atnaujinimu. Jei neapdorotos pušies lentas reikia atnaujinti maždaug po 5 metų, tai termomedienai šis laikotarpis prasitęsia iki 15 metų.

Lentas galite dengti prieš sukaldami arba iškart po to. Jei dengsite dviem sluoksniais, pirmąjį nutepkite prieš sukaldami lentas, o antrąjį – jas pritvirtinę.

Jei ketinate jungti į ilgį, lentų galus būtinai užtepkite iš anksto. Taip užsandarinsite nupjautas medienos skaidulas – jos nebesugers vandens ir lentų galai netamsės.

Dengiant lentų paviršius turi būti sausas ir švarus. Visada vadovaukitės apsaugančios priemonės gamintojo instrukcijomis.

Jei termomedienos nedengsite, retkarčiais nuplaukite ją švelniu muilu – taip pašalinsite paviršinius pelėsius ir purvą.