Naršydami BROLIS TIMBER tinklalapyje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis

Sužinokite daugiau
Greitoji Užklausa
Susisieksime per 24h

    Pasirinkite padalinį:
    Svarbu: Atidžiai įveskite savo kontaktinius duomenis
    Privaloma pažymėti:
    Užklausa gauta
    Prašome patikrinkite ar įvesti kontaktiniai duomenys yra teisingi ir jeigu nutiko taip, kad suklydote, parašykite mums iš naujo.
    Gauti duomenys
    • El. paštas:
    • Telefonas:
    • Filialas: Brolis Timber
    Medinių grindų montavimas

    Sandėliavimo ir montavimo sąlygos

    Medines grindines lentas (medžio masyvo ar parketlentes) laikykite neatplėštose pakuotėse, Ant lygaus ir sauso pagrindo. Turi būti baigti visi „šlapi“ statybiniai darbai, patalpos turi būti Išvėdintos ir išdžiovintos iki montavimui tinkamų sąlygų: santykinė oro drėgmė turi būti 40-65% o temperatūra nuo +16°C iki +24°C. Tokias sąlygas reikia palaikyti ir grindis eksploatuojant.

    Jeigu aplinkos sąlygos tinkamos, medines grindis rekomenduojame kloti iš karto atvežus, nes kuo ilgiau jas laikysite (ypač atplėštose pakuotėse), tuo didesnė geometrinių pakitimų tikimybė. Jeigu sąlygos nėra tinkamas, grindines lentas sandėliuokite pas gamintoją.

    Klojimo pagrindas

    Medžio masyvo lentos ir parketlentės gali būti klojamos ant:

    • betoninio pagrindo
    • komfortą padidinančių paklotų
    • OSB plokštės ar faneros
    • lagių

    Pagrindas turi būti lygus, tvirtas, nelinguojantis. Naudojant išlyginamuosius mišinius, jų sukibimo stipris turi būti ne mažiau 1,5 MPa, išlyginamojo sluoksnio storis ne mažesnis nei 3 mm. Pagrindas privalo būti sausas ir apsaugotas nuo iš apačios kylančios drėgmės. Pirmų aukštų ar patalpų virš garažų ir rūsių pagrindo perdengime turi būti įrengta hidroizoliacija. Jeigu abejojate dėl hidroizoliacijos buvimo ar kokybės, būtinai naudokite hidroizoliuojantį gruntą. Betono drėgmė negali viršyti 2 CM %, o OSB plokštės, faneros ar lagių – 12 CM %. Jei betono drėgnumas siekia 2-5 CM %, naudokite specialų hidroizoliuojantį gruntą. Daugiau informacijos apie klojimą ant atitinkamo pagrindo rasite mūsų tinklapyje www.brolistimber.eu .

    Kompensaciniai tarpai plėtimuisi

    Priklausomai nuo drėgmės ir temperatūros svyravimų, medinės grindys šiek tiek „vaikščioja“ – plečiasi ir traukiasi, todėl tarp grindų ir stacionarių konstrukcijų (sienų, laiptų, slenksčių, plytelių ar kitokios kietos grindų dangos), naudojant pleištus, būtina palikti ~0,8-1,5 cm tarpus. Kuo ilgesnė/platesnė patalpa, tuo didesnis turi būti kompensacinis tarpas. Kai lentos prie sujungimo prieina galais – tarpas gali būti mažesnis, kai šonais – didesnis. Suklojus grindis, pleištus išimkite, o tarpus uždenkite grindjuostėmis arba užpildykite specialiu glaistu.

    Tokius pačius tarpus reikia palikti ir klojant OSB plokštes ar fanerą.

    Didelėse patalpose kompensacinius tarpus reikia daryti ir tarp pačių grindlenčių. Kai suklotų masyvo grindų plotis skersine lentų kryptimi viršija 6–8 metrus (klijuotų parketlenčių – 8-10 m), lygiagrečiai grindinių lentų eilei reikia daryti kompensacinį 8-10 mm pločio tarpą. Kompensacinį tarpą užpildykite specialiu glaistu.

    Atsargą plėtimuisi reikia palikti ir aplink šildymo sistemos vamzdžius – išgręžtos skylės turi būti maždaug 2 cm platesnės už vamzdžio skersmenį. Plyšį galima užpildyti glaistu arba uždengti plastmasiniu
    antdėklu.

    Šlifavimas ir dengimas

    Jei grindis dengsite vietoje – suklojus nušlifuokite N100-120 grūdėtumo švitriniu popieriumi ir kruopščiai nusiurbkite dulkes. Prieš alyvuojant ar lakuojant patartina nuvalyti specialiais medžio valikliais (pvz. Monocoat Raw Wood Cleaner) arba mikrošluostėmis, surenkančiomis dulkes. Alyvuodami ar lakuodami vadovaukitės atitinkamo produkto gamintojo instrukcijomis.

    Šildomos grindys

    Ąžuolo grindis galima kloti ant šildomų grindų, tik būtina laikytis reikalavimų įrengimui ir eksploatacijai. Dėl didesnių temperatūros ir drėgmės svyravimų visi defektai tampa ryškesni nei ant nešildomo pagrindo suklotose grindyse. Klojant šildomas grindis papildomai atkreipkite dėmesį į šiuos ypatumus:

    • Šildymo sistema turi būti išdėstyta tolygiai ir viename gylyje, kad vienodai šiltų visas grindų plotas.
    • Medinių grindų paviršiaus temperatūra negali viršyti +27°C ir neturėtų svyruoti daugiau nei 4°C per parą.
    • Įjungus šildymą, pagrindo temperatūra kasdien keliama +5°C. Prieš įrengiant medines grindis, naujai įrengtą pagrindąreikėtų bent mėnesį pašildyti (bent 20 parų maksimaliai +45°C temperatūra). Betono šildymo-džiovinimo metu patalpos turi būti gerai vėdinamos. Jei šildymo sistema jau buvo naudojama, prieš įrenginėjant grindis palaipsniui pakelkite pagrindo temperatūrą iki apytiksliai +45°C ir palaikykite tokią temperatūrą nepertraukiamai savaitę. Po to pagrindo temperatūrą kasdien mažinkite po 5°C, kol pasieksite +18-20°C. Tokią temperatūrą laikykite ir klodami grindis.
    • Per šildymo sezoną grindyse gali atsirasti plyšelių. Šią riziką sumažinsite, jei patalpoje palaikysite pastovų 40–60% santykinį oro drėgnumą ir temperatūrą nuo +18°C iki +24°C.